parst
08 فروردین 1402 - 10:36

نصب پنل خورشیدی برای درآمدزایی مددجویان بهزیستی سیستان و بلوچستان

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان از نصب پنل‌های خورشیدی در راستای ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان منطقه سیستان خبر داد.

عباسعلی اویسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به اینکه خانه‌های مددجویان بهزیستی شهرستان زهک به پنل خورشیدی مجهز شده، اظهار داشت: نصب این پنل‌های خورشیدی علاوه بر کمک به تولید برق موجب کسب درآمد برای مددجویان می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این پنل‌ها با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان با رویکرد توانمندسازی خانواده‌های مددجو در زهک نصب شده، گفت: هر پنل خورشیدی معادل پنج کیلووات به اندازه یک کنتور 25 آمپر خانگی برق تولید می‌کند که مقدار برق تولیدی آن توسط یک کنتور  هوشمند سیمکارت‌خور بررسی و رصد می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: برق تولیدی توسط پنل‌های خورشیدی در دوره‌های 45 روزه معادل هر کیلووات 1756 تومان بررسی می‌شود که در هر بازه 45 روزه حدود سه میلیون و 400 هزار تومان برآورد مالی دارد.

اویسی با اشاره به اینکه تاکنون 48 واحد پنج کیلوواتی در شهرستان زهک به مرحله بهره‌برداری رسیده و این روند ادامه خواهد داشت، افزود: با توجه به تابش مناسب خورشید در منطقه سیستان، تولید انرژی پاک راهکاری مناسب جهت ایجاد درآمد پایدار حداقلی برای مددجویان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113690