parst
08 فروردین 1402 - 09:43

۲۳۸ روستای دیگر استان خراسان جنوبی گازدار شد

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۸۴۴ روستا و تمامی شهرهای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند گفت: در سال گذشته ۲۳۸ روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری تسینم از بیرجند، رحمان محمودی  صبح امروز دربازدید از طرح های گازرسانی بیرجند جمع خبرنگاران اظهارکرد : استان خراسان جنوبی یکی از استان های ممتاز در زمینه گازرسانی شناخته می شود و با تلاش همکاران طی سال گذشته با اتصال 238 روستا به شبکه گاز طبیعی حدود 13 هزار مشترک روستایی در اقصی نقاط استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و 844 روستا و تمامی شهرهای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند تشریح کرد: در حال حاضر 99.8 درصد خانوار روستایی و 100 درصد خانوار شهری استان به شبکه گاز طبیعی متصل هستند.

وی با اشاره به نکات مثبت بهره مندی روستاها از گاز طبیعی گفت: گازرسانی به روستاها علاوه بر اینکه موجب ماندگاری جمعیت و جلوگیری از مهاجرت به شهرها می شود به عنوان یک منبع سوخت پاک و ارزان، به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی همچنین از مشارکت شرکت گاز استان با آموزش و پرورش در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و به منظور توسعه فرهنگ عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در چاپ 75 هزار جلد کتاب نوروزی خبر داد.

محمودی گفت: شرکت گاز استان خراسان جنوبی در اولین گام خود برای فرهنگ سازی و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی در سال 1402 ، در تولید و چاپ حدود 75هزار جلد کتاب قصه دانایی و توانایی ویژه عید نوروز برای دوره های پیش دبستانی و ابتدایی مشارکت داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی افزود: به منظور ارتقاء مهارت خواندن و نوشتن دانش آموزان، توسعه فرهنگ عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی مجموعه «دانایی و توانایی» توسط آموزش و پرورش استان و برای دو رده سنی ویژه نو آموزان پیش1، پیش2 ، دانش آموزان پایه اول ابتدایی و دانش آموزان پایه دوم، سوم و چهارم ابتدایی با همکاری واحدهای بهینه سازی و روابط عمومی شرکت گاز استان تهیه و چاپ شده است.

وی تصریح کرد: شرکت گاز استان خراسان جنوبی سال گذشته از تمامی ظرفیت های موجود از جمله اکران بیلبوردها ، استفاده از ظرفیت صدا و سیما ، اطلاع رسانی روزانه از طریق جراید استان، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اجرای کمپین فرهنگی خانه گرم برای همه، اجرای طرح سفیر انرژی و ایمنی برای فرهنگ سازی در زمینه استفاده ایمن و بهینه از گاز طبیعی استفاده حداکثری داشته است.

محمودی با اشاره به برنامه های متنوع شرکت گاز برای فرهنگ سازی در سال 1402 تصریح کرد: با همکاری آموزش و پرورش طرح همیار انرژی با مشارکت حدود 3 هزار و 800 دانش آموز و معلم در سطح مدارس استان در سالجاری اجرا می شود.

انتهای پیام/250/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113579